یک قابلیت بسیار جالب و جدید در گوشیهای شیایومی که شاید خیلی از کاربران این گوشی تلفن همراه از آن بی خبرند.

تا حالا فکر کردید که اگر توی یک شرایط بد خطرناک قرار بگیری به طوری که نیاز به کمک داشته اضطراری داشته باشید چه کاری باید انجام بدین. یا اینکه یکی از عزیزان و اعضای خانواده توی چنین شرایطی خطرناکی قرار بگیره چه طوری میتونه شما رو باخبر کنه . شاید جواب شما این باشه که بستگی داره به شرایط خطر که در چه مکان و زمانی رخ داده و همچنین با چه نوع وضعیت اضطراری روبرو هستیم و چه خطری ما را تحدید می کند یا به قول معروف با چه نوع Emergency روبرو هستیم.

پس بیایم این فرض را داشته باشیم، که به وسیله اشخاصی رو بوده می شویم.

اگر در چنین حالتی گوشی تلفن را از جیبم خارج کنیم احتمال اینکه متوجه بشوند و گوشی رو از بگیرن زیاد است، خوب چه طور میشه که بدون دراوردن گوشی از جیب ، تماس بگیرم و اعلام خطر کنیم و حتی موقعیت خودم رو اطلاع بدم بدون کمترین جلب توجهی.

شرکت شیائومی این کار را برای کاربران تلفن همراه شیائومی راحت کرده و گزینه ای را برای کاربران قرار داده که شما بعد از فعال کردن آن گزینه به نام Emergency sos یا موقعیت اضطراری, می توانید به راحتی، به شخص از قبل تعیین شده خود اعلام خطر کرده و حتی لوکیشن خود و آخرین تماس های تان را برایش بفرستید.

خوب شروع می کنیم:

اول از همه وار ستینگ setting گوشی شیائومی خود شوید

بعد قسمت سکیوریتی و پسورد passwords and Security را انتخاب کنید.

بعد از آن قسمت Emergency Sos را انتخاب کنید.

حالا کلید جلوی موقعیت اظطراری رو فعال کنید

حالا از شما می خواد که یکی از مخاطب های خود را به عنوان کمک دهنده به شما در وضعیت اضطراری معرفی کنید بعد از آن باید گزینه ADD رو بزنید تا مخاطب های داخل گوشی موبایل شما نمایش داده شوند.

بعد از اضافه کردن مخاطب، در پلامی

به شما میگه که، یک پیام برای مخاطب خود با مضمون این که شما، آن مخاطب را به عنوان کمک دهنده در وضعیت اضطراری انتخاب کردید به همراه لوکیشن شما می فرستد

حالا شما هر گاه در وضعیت اضطراری قرار گرفتید فقط کافی ۵ بار سریع دکمه خاموش و روشن گوشی را فشار دهید تا پیام درخواست کمک همراه با لوکیشن شما برای آن فرد ارسال شود.. در ضمن یک آیتم دیگر بعد از آیتم Emergency sos و Emergency Contexts وجود دارد که با فعال کردن آن گزینه آخرین تماسهایی که شما گرفتید و یا تماسهایی که با شما داشتند برای فرد مورد نظر فرستاده می شود به همین راحتی

Similar Posts