هوش مصنوعی dall-e2 چیست؟

dall e 2 مدلی برای یادگیری ماشین است . این مدل توسط شرکت openal طراحی شده است . مدل دال ای ۲ برای تولید تصاویر ویوئی بر اساس یادگیری ژرف طراحی شده است. مدل یادگیری هوش مصنوعی dalle2 بر اساس ورودی هایی که به آن داده می شود این قابلیت را دارد تا تصاویر اشیا، حیوانات، ماشین ها و شخصیت ها را با کیفیت بالا و دارای تنوع زیاد تولید کند. یکی از بهترین و پیشرفته ترین مدل های تولید تصویر در جهان هوش مصنوعی Dall-E 2 می باشد.

شاید بهتر است بدانید که نام DALL_E 2 برگرفته از انیمیشن معروف پیکسار که ترکیبی از Dali Wall-E می باشد ساخته شده است. و عدد ۲ نشان می دهد که نسخه دوم از این هوش مصنوعی باید باشد.

با روش استفاده از DALl-e 2 آشنا شوید

dall e 2 برای توسعه دهندگان یک api ارایه می دهد تا از آن api در محصولات خود استفاده کنند اما به طور کلی یک ابزار مبتنی بر وب می باشد. برای اینکه بتوانید به صورت مستقیم از دال ای ۲ استفاده کنید ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. شما بعد از وارد کردن ایمیل و پسورد می توانید شروع به فعالیت و استفاده از این ابزار تحت وب کنید.البته ممکن است به علت محدودیتهایی که برای کشور ما ایجاد شده مجبور شوید از راه نامتعارف برای ثبت نام در dall e 2 استفاده کنید.

چگونه در dall e 2 ثبت نام کنید

ابتدا وارد وبسایت openal شوید و بعد از آن، وارد قسمت ثبت نام این ابزار تولید تصویر حرفه ای شوید. برای ورود مستقیم می توانید از کلیک بر روی تصویر زیر نیز استفاده کنید

از شما خواسته می شود بعد از وارد کردن یک ایمیل و کاراکترهای امنیتی ، یک رمز عبور هشت رقمی را وارد کنید. بعد از آن یک لینک به پست الکترونیکی شما فرستاده می شود که برای تایید روی آن باید کلیک کنید. همچنین می توانید با حساب کاربری خود در گوگل یا مایکروسافت وارد نرم افزار تولید تصویر دال ای ۲ شوید.

در ابتدا پنجاه اعتبار رایگان به شما تعلق می گیرد و می توانید از آن برای تست نرم افزار تولید تصویر استفاده کنید و بعد از آن هر ماه فقط ۱۵ اعتبار رایگان می توانید داشته باشد. به این ترتیب اگر قصد این را دارید که به صورت حرفه ای و مداوم از این نرم افزار استفاده کنید باید اعتبار خریداری کنید.

پس از ثبت نام، برای ایجاد تصویر خود توسط هوش مصنوعی dall-e-2 تصویر خود را درون کادر توصیف کنید مانند چنین چیزی : A man is submerged in the middle of the ocean surrounded by whales . سپس روی دکمه generate کلیک کنید نرم افزار هوش مصنوعی dall e 2 طبق توصیف شما سعی می کند ۴ تصویر ۱۰۲۴ ایجاد کند تا آنچه شما توصیف کردید را ایجاد کند. اگر تصویر ایجاد شده آنچیزی نبود که شما می خواستید دوباره باید سعی کنید.

زمانی که تصویر مطلوب خود را ساختید روی آن کلیک کنید و در صفحه باز شده می توانید آن را دانلود کنید. شما همچنین می توانید بوسیله گزینه edit تصویر ساخته شده خود را ویرایش کنید گزینه edit دارای ابزارهایی مثل پاک کن و جایی برای آپلود تصویر دیگری برای اضافه کردن آن به تصویر ساخته شده ارائه می دهد . شما با استفاده از variations می توانید فرم ها و نمونه های مختلفی از تصویر ساخته شده خودتان را امتحان کنید.

چگونه درخواست خود را برای هوش مصنوعی Dall E 2 توصیف کنیم

در توضیحات برای توصیف تصویر خود می توانید ۴۰۰ کاراکتر وارد کنید. شما باید بتوانید از این چهارصد کاراکتر حداکثر استفاده را برای تولید تصویر خود توسط این هوش مصنوعی به کار ببرید. شما می توانید از نورپردازی و زاویه های دوربین و سایه ها از خلق تصاویر واقعی تر استفاده کنید ( البته اگر می خواهید یک تصویر واقعی گرا خلق کنید ) . باید به این کار عادت کنید تا یاد بگیرید که چگونه می توانید آنچه را که می خواهید برای این هوش مصنوعی توصیف کنید.

راه دیگر برای خلق تصویر این است که یک تصویر را از روی فضای ذخیره سازی وسیله ای که با آن کار می کنید برای هوش مصنوعی dall.e 2 آپلود کنید و تغییراتی را که می خواهید روی آن تصویر اعمال کنید تا تصوید مد نظر شما ساخته شود

امکانات dall e 2 outpainting

اگر می خواهید تصویری را فراتر لز مرزهای اصلیش گسترش دهید از این گزینه استفاده کنید. ویژگی dall e2 outpainting می تواند برای گسترش و خلق تصویری متفاوت تر از تصویر اولیه، هم بر روی تصاویر آپلود شده و هم بر روی تصاویر ساخته شده در dall e2 به کار رود. مثلا شما می توانید یک اثر هنری معروف در جهان را گسترش دهید، بک گراند آت را تغییر دهید ، تصاویری به آن اضافه کنید و اثر مطلوب خود را با آن تولید کنید.

مطلب مهمی که در استفاده از این هوش مصنوعی باید به آن توجه کنید تا تصویر مد نظر خود را خلق کنید این است که بدانید چه می خواهید و بعد آن را توصیف کنید. آیا شما یک سبک هنری خاص را می خواهید داشته باشید، پس سبک هنری خود را برای دال ای ۲ مشخص کنید. اگر می خواهید تصویر شما یک سبک عکاسی باشد پس باید بدانید که باید روی نور و زوایای دوربین و فاصله کانونی و نوع دوربین خود تمرکز کنید.

سعیدکنید تا آنجا که امکان دارد روی یک سوژه تمرکز کنید . هوش مصنوعی dall e2 در این زمان از کارایی بهتری بر خوردار است و اگر شما می خواهید تصویری را خلق کنید که آن از چندین تصویر مختلف ساخته شده است، ابتدا تصاویر را تک تک توصیف و تولید کنید و در یک فرایند مجزا آنها را ترکیب کنید.

هر تصویر تولید شده به وسیله dall e 2 دارای امضایی به شکل چند مربع رنگی در گوشه پایین سمت راست تصویر می باشد.

تصویر تولید شده همراه با یک واتر مارک دانلود می شود. اما شما می توانید این واتر مارک را از روی تصویر خود حذف کنید. برای این کار روی تصویر تولید شده در کامپیوتر کلیک راست و بعد از آن inspect را بزنید . حالا روی لینک تصویر کلیک کنید تا در یک صفحه جدید وب باز شود و زمانی که دیدید فاقد واتر مارک است آن تصویر را با کلیک سمت راست و کزینه دانلود ، دانلود کنید.

اگر برای کار با dall e2 از گوشی موبایل استفاده می کنید . روی تصویر ضربه بزنید و بعد از آن گزینه save image را انتخواب کنید

Similar Posts